4 Рамазан Рамазанов1 в синьоДве титли и още 6 медала спечелиха борците ни в първите финали на 60-то издание на турнира „Дан Колов – Никола Петров“ в столичната зала „София“.

Със злато ликува Рамазан Рамазанов в категория до 70 кг на свободния стил. На финала бронзовият медалист от Евро 2022 се наложи над турчина Сервет Соксун с 6:0.

При класиците триумфира Абу Муслим Амаев при 63-килограмовите, който в решителната схватка преодоля Храча Погосян (Армения) с 5:0. От началото на сезона натурализираният у нас чеченец спечели титлата на страната, стана и първи на турнира в Швеция.

Със сребро останаха Ахмед Батаев (92) в свободния стил и Константин Стас (72) в класическия. И двамата отстъпиха на ирански борци. Батаев бе спрян от Аршак Мохеб с 4:6, а Стас не успя срещу Шахин Мофрод – 2:5. Единствената ни представителка при жените Мими Христова също загуби финала и остана със сребро. В категория до 65 кг европейската шампионка от 2020-а 4 Абу Муслим Амаев Христо Мариновотстъпи пред японката Наоми Руике с 1:2.

С бронз се окичи Георги Вангелов (61) в свободния стил. В малкия финал за отличието петият от олимпийските игри се наложи над Ника Закашвили (Грузия) с 6:4.

При 82-килограмовите на класическия стил и двамата ни представители – Светослав Николов и Росиан Дермански спечелиха срещите си и стъпиха на почетната стълбичка. Николов се справи с гърка Илиас Пакгалидис с 8:6, а Дермански преодоля Ранет Куола (Естония) с 6:0.

Така равносметката от първия ден е две титли, три сребърни и три бронзовия отличия за националите ни.

Утре за титлите ще излязат Юлияна Янева (68) и Семьон Новиков (87) при класиците. Финалите са от 18 часа и ще бъдат пряко предавани по телевизия b1b.box.

4 Мими Христова1В съботния ден стартират останалите ни състезатели, сред които е и Евелина Николова (57), бронзова олимпийска медалистка.

Срещите започват от 10,30 часа. Входът за зрителите е свободен.

Резултатите от днешните финали може да видите ТУК

Резултатите от днешните категории, включително и от полуфиналите, може да видите на следните линкове резултати  схеми,

Снимки: БФ Борба, Start-Photo.bg

4 14 24 34 44 54 64 74 84 94 104 134 154 164 174 184 194 Абу Муслим Амаев4 Абу Муслим Амаев14 Абу Муслим Амаев24 Абу Муслим Амаев Емил Будинов4 Абу Муслим Амаев Емил Будинов14 Абу Муслим Амаев Христо Маринов4 Абу Муслим Амаев Христо Маринов24 Абу Муслим Амаев в червено4 Ахмед Батаев призьори4 Батаев в червено4 Батаев в червено14 Батаев в червено24 Батаев в червено34 Бръснарова4 Георги Вангелов4 Георги Вангелов14 Георги Вангелов24 Георги Вангелов34 Георги Вангелов в синьо4 Георги Вангелов всиньо14 Йордан Денев4 Касабов Мими Христова медал4 Кирил Вътев4 Константин Стас4 Константин Стас14 Константин Стас24 Константин Стас34 Константин Стас44 Константин Стас54 Константин Стас Емил Будинов Айк Мнацаканян4 Константин Стас в червено4 Константин Стас медал Ай Мнацаканян4 Мими Христова14 Мими Христова24 Мими Христова34 Мими Христова в червено4 МимиХристова4 Огнян Николов Петков4 Призьори Абу Муслим Амаев Христо Маринов4 Призьори Георги Вангелов4 Призьори Константин Стас4 Призьорки24 Призьорки34 Призьорки Мими Христова Александър Томов4 Призьорки Мърков4 Рамазан Рамазанов14 Рамазан Рамазанов1 в синьо4 Рамазан Рамазанов24 Рамазан Рамазанов в синьо4 Рамазан Рамазанов в синьо14 Рамазан Рамазанов в синьо24 Рамазан Рамазанов в синьо34 Рамазан Рамазанов в синьо44 Рамазан Рамазанов в синьо54 Рамазан Рамазанов медал Валентин Райчев4 Рамазан Рамазанов призьори4 Росиан Дермански4 Росиан Дермански14 Светослав Иванов4 Светослав Иванов14 Светослав Иванов24 Светослав Иванов Росиан Дермански медали Емил Будинов4 Симеон Щерев4 Симеон Щерев14 Симеон Щерев деца4 Стоян Добрев Иван Цочев4 Стоянов4 Стоянов14 Стругаров Касабов Станка Златева4 Юлияна Янева4 Юлияна Янева в червено Даниела Бръснарова4 девойки в носии4 класици призьори4 медали4 медали14 призьори14 призьори24 призьори34 призьори Ахмед Батаев4 призьори Росиан Дермански Светослав Иванов4 публика4 публика14 съдии4 съдии1