Евелина Николова2Eвелина Николова бе избрана за спортист №1 на 2021 година в община Петрич, а селекционерът на женския ни национален отбор Петър Касабов спечели номинацията за най-добър треньор.

Комисия в състав от 8 души, определена от кмета на община Петрич Димитър Бръчков, взе решението, имайки предвид и онлайн гласуването сред жителите на община.

За най-добър отбор бе определен боксовият "Лъвовете".

За успешно партньорство и подкрепа на спорта в община Петрич бяха наградени още Мирослав Гочев, личен треньор на Евелина Николова и нейният клуб "Ангел Гочев" (Созопол), както и олимпийската шампионка по бокс Стойка Кръстева, която бе специален гост на тържеството.

Същевременно Николова се изкачи с три позиции до второ място при 57-килограмовите в актуализираната световна ранглиста след впечатляващите й две победи от началото на сезона - на турнирите "Дан Колов" и "Яшар Догу" в Истанбул.

Бронзовата олимпийска медалистка има 64 200 точки, преди нея е само Хелън Марулис (САЩ), олимпийска шампионка от Рио 2016, която е със 79 200 точки.Трета е Ирина Курачкина (Беларус), олимпийска вицешампионка, която Евелина победи на турнира "Яшар Догу".