30.11.2011 г.

Борците ни получиха оценка "много добър" за представянето си на световното първенство в Истанбул от управителния съвет на Българската федерация по борба. Заседанието в комплекс "Диана" продължи близо 3 часа и бе водено от нейния президент Валентин Йорданов.

На шампионата националите ни спечелиха две титли - на Станка Златева и Елис Гури, сребро на Радослав Великов и бронз на Иво Ангелов, както и 5 олимпийски квоти. Освен медалистите виза взе и Леонид Базан.

Много добра оценка получиха и отборите ни в класическия и свободния стил, които на Европейската купа в Москва спечелиха бронзовите отличия.

Като цяло годината бе отчетена за успешна, в която националите ни при мъжете, жените, юношите и девойките спечелиха общо 19 медала. От тях три световни титл, като освен Златева и Гури на световния връх при девойките триумфира Тайбе Юсеин.

На 14 декември ще бъдат обявени най-добрите 10 борци за годината и призовата тройка на треньорите, реши още управата.

По време на заседанието бе утвърден и спортният календар за 2012 г. През следващата година турнирите "Дан Колов" и "Никола Петров" ще са в София и са планирани за 3-5 февруари. Столицата ни ще бъде домакин и на олимпийска квалификация. Турнирът ще е в новата зала "Арена Армеец" от 20 до 22 април.

През 2012-а Българската федерация по борба ще чества и своя 80-годишен юбилей.