zala2Русия изравни Иран, като двата тима ще бъдат с пълни отбори в свободната борба за олимпиадата Токио 2020. Последната, шеста квота, са „сборная“ спечели Сергей Козирев, който се класира за финала при 125-килограмовите на квалификационния турнир в „Арена Армеец“ след успех над унгареца Даниел Лигети с 3:2.

По пътя до финала Козирев победи нашия Георги Иванов, който продължи на репешажите, но днес загуби от поляка Роберт Баран, втори на световната купа, с 0:10 и отпадна.

Американците не успяха да се присъединят към лидерите, като остават с пет визи за Токио. Янките остават без представител в категория до 65 кг, след като Джордан Оливър загуби на полуфиналите от дагестанеца с полски паспорт Магамедмурад Гаджиев с 2:3.

Общо 11 нации спечелиха 12-те възможни квоти в свободния стил на турнира в София. Япония взе две и ще има 4-има борци в Токио. А освен Русия по една добавиха Монголия, Гърция, Полша, Украйна, Беларус, Словакия, Италия, Румъния и Индия.

България остана с една квота, спечелена от Георги Вангелов в категория до 57 кг.