edi nazarianЕдмонд Назарян, европейски шампион и бронзов медалист от световното в класическата борба за кадети, зае седмо място в читателската анкета за "Най-добър спортист до 18 г." за 2018-а, организирана от агенция "Блиц". Третият от младежките олимпийски игри събра 2854 точки. Той бе награден от именития ни футболист Емил Костадинов на церемония снощи.

Призът за №1 получиха акробатите Мариела Костадинова и Панайот Димитров, спечелили два златни медала от младежките олимпийски игри в Буенос Айрес. Дуетът събра 26 328 гласа.

Министър Красен Кралев обяви, че победителите в анкетата ще бъдат наградени в категорията за най-добър спортист до 18 години и на организираната от ММС и Спортния тотализатор церемония „Нощта на шампионите“ тази събота.

Той отново изтъкна, че годината е била изключително успешна за българския спорт, като най-радващо е именно великолепното представяне на младите български таланти.