logo-bfbБорците ни се върнаха с 16 медала от турнира за кадети и девойки в Букурещ, Румъния.

В свободния стил отборът, воден от Кирил Вътев, спечели 4 отличия. В кат. до 58 кг Андрей Сикачов триумфира със златото, като на финала победи молдовеца Йон Сойлита с 8:2. При 76-килограмовите Иван Стефанов взе сребро. В решителната схватка той отстъпи пред турчина Мирак Гюмюз с туш.

С бронз се окичиха Илия Христов (42 кг) и Джан Бекир (69 кг). И двамата победиха румънци в малкия финал.
Други двама останаха пети - Мустафа Мустафов (54 кг) и Адел Бакър (100 кг)

"Въпреки че не стигна до медалите Джамал Али направи много  силни срещу, особено срещу турчина Али Кам, който бе по-голям на възраст от него - заяви Кирил Вътев. -  Изобщо турнирът бе много силен, с участието на борци от 24 държави . Нивото вдигнаха турци и молдовци, които бяха с по 2-3 състезатели в категориите. Доволен съм от момчетата."

В отборното класиране нашите са 4-ти със 17 точки. Начело са  молдовците с 55 т., следвани от турците с 49 т. и румънците с 20 т.

При девойките националките ни взеха 5 медала. Миглена Селишка спечели златото в кат. до 44 кг, като на  финала победи с технически туш 11:0 унгарка. По пътя до финала тя преодоля друга националка - Фатме Мандева, която спечели бронз.

С титла си тръгна и Виктория Бобева (63 кг). В решителната схватка тя надви шведка с 2:2. Със сребро се окичи София Георгиева (67 кг). А към колекцията на нашите бронз добави и Биляна Дудова (55 кг).

В отборното българките са трети. Лидери са канадките, следвани от отбора на Румъния.

В Букурещ отборът бе воден от старши треньора Петър Касабов и Камелия Крумова.

"Много съм доволен от момичетата, това бе етап от подготовката им за европейското", каза Касабов.

Кадетките добавиха още пет медала - сребро на Йоана Маринкова (60 кг) и бронз на Мариела Желязкова (40  кг), Лора Петрова (46 кг), Кремена Петрова (49 кг) и Сезен Белберова (52). Тимът бе воден от Тодор Кънев.

Състезанието бе първа проверка за новия треньор на кадетите в класическия стил Стефан Тошев.
Момчетата спечелиха два бронзови медала - на Валери Иванов (100 кг) и Мартин Геогиев (63 кг). Пети завършиха Иво Челенков (100 кг) и Дейвид Димитров (63 кг).

Веднага след състезанието треньорът събра отбора на първия им лагер в комплекс "Диана" в София.