06-12-2013

"Горд съм, че съм № 1 в най-престижния от всички спортове у нас - борбата. Спорт, който е донесъл най-много медали за България", каза Иво Ангелов.

Единственият ни световен и европейски шампион във всички олимпийски спортове бе награден за № 1 у нас в борбата от родната федерация. Призът мw връчи президентът на БФ Борба Валентин Йорданов.

"Наблюдавах го как тренира и още тогава му казах: всеки труд се възнаграждава - каза Йорданов. - Ето, той стана не само най-успешният състезател на федерацията, но и най-успешният ни спортист през годината."

Церемонията бе в пресклуб "България", на която селекционерът на националния отбо по класческа борба Армен Назарян бе награден за треньор № 1 у нас.

"Армен беше изключителен спортист, а сега и като треньор ни накара да се гордеем с него" - заяви Йорданов.

През този сезон целият отбор на Назарян стигна до финалите на европейското - от 6 участника - 6 финалиста, а момчетата спечелиха общо 4 медала.

Българската борба отчете успешен сезон. През 2013-а състезателите спечелиха общо 28 медала от световни и европейски първенства. От тях 5 златни, 7 сребърни и 16 бронзови. Като при мъжете са общо 9 отличия, при юношите и девойките - 10, а при кадетите и кадетките - 9.

Останалите отличени в класацията отсъстваха от тържеството, тъй като всичките ни национални отбори са на лагер на Белмекен.