Дата | Първенство | Възраст | Домакин | Стил |
ЯНУАРИ | ||||
12 | ДЛП | мъже, жени (48,55,63,72) | София | св., ж. |
13 | ДЛП | мъже, жени (51, 59, 67) | кл., ж. | |
17 - 18 | ДЛП | кадети | Враца | кл. |
19 - 20 | ДЛП | кадети | София | св. |
26 - 27 | ДЛП | юноши | София | кл., св. |
ФЕВРУАРИ | ||||
03 | ДЛП | момичета, кадетки, девойки | Сливен | ж. |
15 - 17 | МТ "Д.Колов - Н. Петров" | мъже, жени | Пловдив | св., кл., ж. |
19 - 22 | Световна купа | мъже | Техеран, Иран | кл., св. |
21 - 24 | ДЛП | момчета | Сливен | кл., св. |
МАРТ | ||||
02 - 03 | Световна купа | жени | Улан Батор, Монголия | ж. |
09 - 10 | МТ "Злати Д.Ройдев" | момчета | Гълъбово | св. |
14 - 17 | ДЛП | деца | Сливен | кл., св. |
19 - 24 | Европейско първенство | мъже, жени | Тбилиси, Грузия | св., кл., ж. |
29 - 31 | МТ "П.Сираков-Ив. Илиев" | юноши, девойки | Варна | св., кл., ж. |
Турнир "Кольо Узунов" | по покана | Стара Загора | кл. | |
Турнир "Данко Дачев" | по покана | Бургас | кл. | |
АПРИЛ | ||||
06 - 07 | МТ "Русенски легенди" | кадети, кадетки | Русе | св., ж. |
12-13 | Турнир "Динко Петров" | кадети, по покана | Стара Загора | кл., св. |
19 | Турнир "Васил и Георги Илиеви" | кадети | Кюстендил | кл. |
21 | ДЛОШ | момичета, кадетки, девойки | Бургас | ж. |
27 - 28 | ДЛОШ | юноши | Сливен | кл., св. |
МАЙ | ||||
9 - 12 | ДЛОШ | кадети | Сливен | кл., св. |
16 - 19 | ДЛОШ | деца | Горна Оряховица | св., кл. |
Турнир | по покана | Стремци | св. | |
Студентско първенство | мъже, жени | София-НСА | св., кл., ж. | |
30 - 31 | ДЛОШ | момчета | Враца | кл. |
ЮНИ | ||||
01 - 02 | ДЛОШ | момчета | Разград | св. |
08 | ДЛОШ | мъже, жени (51, 59, 67) | София | кл., ж. |
09 | ДЛОШ | мъже, жени (48,55,63,72) | св., ж. | |
18 - 23 | Европейско първенство | кадети, кадетки | Бар, Черна Гора | св., кл., ж. |
Турнир "Рангел Геровски" | по покана | Карлово/Сопот | кл. | |
Турнир "Стоян Николов" | по покана | Златица | кл. | |
Турнир "Димитър Добрев" | деца, по покана | с. Езерче | св. | |
ЮЛИ | ||||
02 - 07 | Европейско първенство | юноши, девойки | Скопие, Македония | св., кл., ж. |
9 - 17 | Универсиада | мъже, жени | Казан, Русия | св., кл., ж. |
26.07. - 04.08. | Олимпийски игри за глухи | мъже | София | св., кл. |
Турнир по плажна борба и граплинг | юноши, дев., мъже, жени | св., ж. | ||
Турнир "Пламен Боцев" | по покана | Враца | кл. | |
АВГУСТ | ||||
13 - 18 | Световно първенство | юноши, девойки | София, България | св., кл., ж. |
20 - 25 | Световно първенство | кадети, кадетки | Зренянин, Сърбия | св., кл., ж. |
Турнир "Георги Райков" | по покана | Копривщица | кл. | |
СЕПТЕМВРИ | ||||
16 - 22 | Световно първенство | мъже, жени | Будапеща, Унгария | св., кл., ж. |
Турнир "Никола Станчев" | по покана | Твърдица | св. | |
Турнир "Продан Гарджев" | по покана | Средец | св. | |
Турнир "Никола Илчев" | по покана | Стара Загора | св. | |
ОКТОМВРИ | ||||
01 - 06 | Световно първенство | ветерани | Сараево,Босна и Херцег. | св., кл. |
04 - 07 | Световна купа | юноши, девойки | св., кл., ж | |
11 - 13 | Голдън Гранд при - финал | мъже, жени | Баку, Азербайджан | св., кл., ж |
12 | Турнир "Лютфи Ахмедов" | момчета | Разград | св. |
19 | Турнир "Стоте войводи" | по покана | Сливен | св. |
12 | Турнир "Серафим Бързаков" | по покана | Петрич | св. |
19 | Турнир | деца, по покана | Айтос | св. |
НОЕМВРИ | ||||
08 - 11 | Купа на европейските нации | мъже, жени | Москва, Русия | св., кл., ж. |
ДЕКЕМВРИ | ||||
06 | Турнир | деца, по покана | Димитровград | св. |
Турнир "Коледен" | по покана | Дупница | св., кл. | |
ЗАБЕЛЕЖКА: ДЛП и ДЛОШ по св. и кл. борба за деца, момчета и кадети се провеждат в 2 дни. Мерене 2-ри ден - 15-15.30 ч. | ||||
деца: 1 ден, кат.: 38, 42, 47, 53, 59, 66 кг; 2 ден, кат.: 30, 32, 35, 73, +73 кг |
||||
Предложения за дати на състезания и домакинства за 2014 г. от клубовете ще се приемат в БФ Борба до 20 септември 2013 г. |