Три златни медала и три бронзови спечелиха борците ни в първия ден на турнирите по свободна и класическа борба „Дан Колов" и „Никола Петров" в Бургас.

Най-категоричен бе успехът на Леонид Базан в кат. до 66 кг на свободната борба. Бесарабският българин, който скоро получи наш паспорт, тушира Георгий Златов (Украйна). При 96-килограмовите на класическия стил албанецът с българско гражданство Елис Гури спечели битката без борба, след като съперникът му Георгиус Куцубис (Гърция) не излезе на тепиха.

При жените Тайбе Юсеин победи Елина Васева с 2:0 части (1:0, 4:2) и спечели титлата в кат. до 63 кг.

При най-леките до 55 кг третият от олимпийските игри „Пекин 2008" в свободния стил Радослав Великов спечели бронз след успех с 2:0 части срещу Николай Слепцов (Русия). Бронз взеха още Илиян Георгиев (74 кг) в класическия стил - 2:0 части срещу Рамзи Салех (Йордания), както и Николай Куртев (66 кг) - 2:0 части срещу Кирил Шейтанов.

Утре е надпреварата в останалите категории, като схватките започват от 9 ч в зала „Младост".
От националите ни на тепиха ще излязат олимпийската вицешампионка Станка Златева (72 кг), световният шампион в класическия стил Христо Маринов (84 кг), бронзовият олимпийски медалист в свободния стил Кирил Терзиев (74 кг), както и миналогодишният носител на пояса „Никола Петров" Иво Ангелов (60).

жени
51 кг Изабел Санто (Сенегал) - няма финал, защото са само 4 състезателки, които играят една срещу друга.
59 кг Джорджина Паик (Румъния) - Рим Аяри (Тунис) 2:0 части
63 кг Тайбе Юсеин (България) - Елина Васева (България) - 2:0