Пламен Пенев2Домакините от „Олимпиец“ (Търговище) обраха наградите във второто издание на турнира „Пламен Пенев“ за деца, момичета и девойки.

Ангел Стефанов (53 кг) бе обявен за най-технични състезатели, а Райа Лефтерова (70) за най-резултатна, след като станаха първи в своите категории при децата, първа група.

Специалните призове при децата, втора група взеха Мерт Мустафов (35) и Петко Саракостов (“Борба и самбо“, Ямбол).

Пояс „Пламен Пенев“ при девойките бе присъден на Ралица Пенева (62), а при децата - на Давид Петров (32).

Отборът на „Олимпиец“ получи и ваучер за спортни уреди на стойност 4000 лева от семейството на Пламен Пенев.

Радослав Великов, пък взе купа „Светлен Генчев“. Синът на световния шампион и бронзов олимпийски медалист Радослав Великов стана шампион в категория до 38 кг при децата, втора група. Неговият брат Симеон Великов (32) също е победител, но при децата, първа група.

Турнира изгледаха много шампиони и медалисти от големи първенства, сред тях Валентин Йорданов, Рахмат Сукра. Гост в залата бе и градоначалникът Дарин Димитров, който връчи Купата на кмета на домакините

В тазгодишното издание сили мериха близо 230 деца от Турция, Словакия, Македония, Молдова, Украйна и България.