МЪЖЕ - КЛАСИЧЕСКА БОРБА |
|
|
|
ЕЛИС ГУРИ |
1 място |
СП - мъже "Истанбул 2011" |
кат. 96 кг - кл.стил |
3 място |
EП - мъже "Дортмунд 2011" |
Дата и място на раждане: |
|
|
06.07.1983 г. в Шкодер, Албания |
|
|
|
|
|
Личен треньор: Стоян Добрев |
|
|
В момента се състезава за клуб: |
|
|
"Ловеч" |
|
|
|
|
|
|
|
|
ИВО АНГЕЛОВ |
2 място |
СП - мъже "Истанбул 2011" |
кат. 60 кг - кл.стил |
3 място |
EП - мъже "Дортмунд 2011" |
Дата и място на раждане: |
5 място |
СП - мъже "Москва 2010" |
15.10.1984 г., гр. Перник |
8 място |
ЕП - мъже "Баку 2010" |
|
1 място |
МТ "Питлешински 2010" (Полша) |
Личен треньор: Стоян Добрев |
1 място |
МТ "Никола Петров 2010" |
В момента се състезава за клуб: |
3 място |
МТ "Гранд при 2010" (Германия) |
"Ловеч" |
|
|
|
|
|
|
|
|
ХРИСТО МАРИНОВ |
3 място |
ЕП - мъже "Дортмунд 2011" |
кат. 84 кг - кл.стил |
1 място |
СП - мъже "Москва 2010" |
Дата и място на раждане: |
5 място |
ЕП "София 2007" |
14.03.1987 г., Стара Загора |
5 място |
СП "Гуанджоу 2006" |
|
|
|
Личен треньор: Стоян Добрев |
|
|
В момента се състезава за клуб |
|
|
"Ловеч" |
|
|
|
|
|
|
|
МЪЖЕ - СВОБОДНА БОРБА |
|
|
|
|
|
РАДОСЛАВ ВЕЛИКОВ |
2 място |
СП - мъже "Истанбул 2011" |
кат. 55 кг - св.стил |
2 място |
ЕП - мъже "Баку 2010" |
Дата и място на раждане: |
7 място |
СП - мъже "Москва 2010" |
02.09.1983 г., Велико Търново |
3 място |
ЕП - мъже "Вилнюс 2009" |
|
3 място |
ОИ - мъже "Пекин 2008" |
Личен треньор: Симеон Щерев |
1 място |
І-ва олимп. квалиф. Мартини (Швейцария) |
В момента се състезава за клуб |
3 място |
МТ "Дан Колов 2008" |
"Левски" |
3 място |
Гранд при Баку'2008 |
|
|
1 място |
МТ "Зилковски 2008" (Полша) |
|
|
3 място |
ЕП - мъже "София 2007" |
|
|
1 място |
турнир Украйна |
|
|
1 място |
турнир "Македонски бисер" |
|
|
1 място |
турнир "Степан Саркисян" |
|
|
1 място |
Световно първенство "Гуанджоу 2006" |
|
|
2 място |
ЕП - мъже "Варна 2005" |
|
|
2 място |
СП - мъже "Будапеща 2005" |
|
|
9 място |
ОИ - "Атина 2004" |
|
|
6 място |
СП - юноши "Ташкент 2001" (Узбекистан) |
|
|
5 място |
ЕП - кадети "Братислава 2000" (Словакия) |
|
|
|
|
|
|
ЛЕОНИД БАЗАН |
2 място |
EП - мъже "Дортмунд 2011" |
кат. 66 кг - св.стил |
5 място |
СП - мъже "Истанбул 2011" |
Дата и място на раждане: |
1 място |
МТ "Дан Колов 2011" |
6.11.1985 |
|
|
|
|
|
Личен треньор: Симеон Щерев |
|
|
В момента се състезава за клуб: |
|
|
"Левски" |
|
|
|
|
|
|
|
|
АНАТОЛИЙ ГУЙДЯ |
3 място |
EП - мъже "Дортмунд 2011" |
кат. 60 кг - св.стил |
1 място |
МТ "Дан Колов 2010" |
Дата и място на раждане: |
3 място |
МТ "Йон Корнеано 2010" (Румъния) |
21.01.1977 г., Ниспорени (Молдова) |
3 място |
EП - мъже "Тампере 2008" |
|
2 място |
МТ "Яшар Догу 2008" (Анкара) |
Личен треньор: Михо Дуков |
1 място |
МТ "Дан Колов 2008" |
В момента се състезава за клуб: |
2 място |
СП - мъже "Баку 2007" |
"Ловеч" |
2 място |
ЕП - мъже "София 2007" |
|
|
3 място |
Европейско първенство "Москва 2006" |
|
|
1 място |
ЕП - мъже "Рига 2003" |
|
|
4 място |
СП - мъже "София 2001" |
|
|
5 място |
ЕП - мъже "Будапеща 2001" |
|
|
|
|
|
ЖЕНИ |
|
|
|
|
|
СТАНКА ЗЛАТЕВА |
1 място |
СП - жени "Истанбул 2011" |
кат. 72 кг - жени |
3 място |
ЕП - жени "Дортмунд 2011" |
Дата и място на раждане: |
Спортист № 1 на ФИЛА за 2006, 2007, 2008, 2010 г. |
01.03.1983 г., Сливен |
1 място |
ЕП - жени "Баку 2010" |
|
1 място |
СП - жени "Москва 2010" |
Личен треньор: Симеон Щерев |
1 място |
ЕП - жени "Вилнюс 2009" |
В момента се състезава за клуб |
3 място |
СП - жени "Хернинг 2009" |
"Левски" |
1 място |
МТ "Лейди опън '2009" (Полша) |
|
|
1 място |
Голден гранд при 2009 |
|
|
1 място |
МТ "Дан Колов 2009" |
|
|
2 място |
ОИ - жени "Пекин'2008" |
|
|
1 място |
ЕП - жени "Тампере 2008" |
|
|
1 място |
СП - жени "Токио'2008" |
|
|
1 място |
МТ "Иван Яригин 2008" (Красноярск) |
|
|
1 място |
Гранд при Баку'2008 |
|
|
1 място |
МТ "Лейди опън '2008" (Полша) |
|
|
1 място |
Европейско първенство "София 2007" |
|
|
1 място |
Световно първенство "Баку 2007" |
|
|
1 място |
Европейско първенство "Москва 2006" |
|
|
1 място |
Световно първенство "Гуанджоу 2006" |
|
|
3 място |
ЕП - жени "Варна 2005" |
|
|
5 място |
СП - жени "Будапеща 2005" |
|
|
5 място |
ЕП - жени "Хапаранда 2004" (Швеция) |
|
|
2 място |
СП - девойки "Инстанбул 2003" |
|
|
4 място |
СП - жени "Ню Йорк 2003" |
|
|
4 място |
ЕП - жени "Рига 2003" (Латвия) |
|
|
1 място |
ЕП - девойки "Тирана 2002" (Албания) |
|
|
5 място |
ЕП - жени "Сейоноки 2002" (Финландия) |
|
|
|
|
|
|
ТАЙБЕ ЮСЕИН |
2 място |
ЕП - жени "Дортмунд 2011" |
кат. 59 кг - жени |
1 място |
СП - девойки "Букурещ 2011" |
Дата и място на раждане: |
3 място |
ЕП - девойки "Зренянин 2011" |
4 май 1991 г. Кубрат |
2 място |
ЕП - жени "Баку 2010" |
|
3 място |
ЕП - девойки "Самоков 2010" |
Личен треньор: Сава Семков |
3 място |
СП - девойки "Будапеща 2010" |
В момента се състезава за клуб |
3 място |
СП - девойки "Анкара 2009" |
"Юнак Локомотив" |
3 място |
ЕП - девойки "Тбилиси 2009" |
|
|
3 място |
ЕП - кадетки "Истанбул 2006" |
|
|
|
|
|
ЮНОШИ - КЛАСИЧЕСКА БОРБА |
|
|
|
|
|
СТАНИСЛАВ КЪНЕВ |
3 място |
СП - юноши "Букурещ 2011" |
кат. 84 кг - кл.стил |
3 място |
ЕП - юноши "Самоков 2010" |
Дата и място на раждане: |
1 място |
Адриатическа купа 2010 (Хърватска) |
15.3.1992 г., гр. Казанлък |
3 място |
ЕП - кадети "Зренянин 2009" |
|
|
|
Личен треньор: Петър Манев |
|
|
В момента се състезава за клуб: |
|
|
"Берое" |
|
|
|
|
|
|
|
|
НИКОЛАЙ ВИЧЕВ |
3 място |
ЕП - юноши "Зренянин 2011" |
кат. 55 кг - кл.стил |
3 място |
ЕП - юноши "Самоков 2010" |
Дата и място на раждане: |
5 място |
СП - юноши "Будапеща 2010" |
20.4.1992 г., гр. Провадия |
1 място |
Адриатическа купа 2010 (Хърватска) |
|
1 място |
МТ "Дарко Нишавич 2010" (Сърбия) |
Личен треньор: Светослав Миленков |
|
|
В момента се състезава за клуб: |
|
|
"Левски" |
|
|
|
ЮНОШИ - СВОБОДНА БОРБА |
|
|
|
|
|
ГЕОРГИ ВАНГЕЛОВ |
2 място |
СП - юноши "Букурещ 2011" |
кат. 50 кг - св.стил |
1 място |
ЕП - кадети "Сараево 2010" |
Дата и място на раждане: |
1 място |
МТ "Хубер Флац" 2010 |
29.07.1993, Раднево |
3 място |
МТ "Виктори" 2010 |
|
|
|
Личен треньор: Йордан Денев |
|
|
В момента се състезава за клуб |
|
|
"ЦСКА - свободна борба" |
|
|
|
|
|
|
|
|
МИРОСЛАВ КИРОВ |
3 място |
СП - юноши "Букурещ 2011" |
кат. 74 кг - св.стил |
8 място |
СП - юноши "Будапеща 2010" |
Дата и място на раждане: |
1 място |
МТ "Македонски бисер 2010" |
23.5.1991 г., Сливен |
|
|
|
|
|
Личен треньор: Рашо Макавеев |
|
|
В момента се състезава за клуб: |
|
|
"НСА-Академик" |
|
|
|
|
|
|
|
ДЕВОЙКИ |
|
|
|
|
|
ДЖАНАН МАНОЛОВА |
3 място |
ЕП - девойки "Зренянин 2011" |
кат. 59 кг - жени |
5 място |
ЕП - девойки "Самоков 2010" |
Дата и място на раждане: |
7 място |
ЕП - кадетки "Сараево 2010" |
15.05.1993 г, Германия |
1 място |
Олимп. квалиф. за юноши 2010 (Полша) |
|
1 място |
МТ "Виктори 2010" (Турция) |
Личен треньор: Филип Манолов |
|
|
В момента се състезава за клуб: |
|
|
"Армеец-ЦСКА" |
|
|
|
|
|
|
|
КАДЕТИ - СВОБОДНА БОРБА |
|
|
|
|
|
МАРИЯН ТОДОРОВ |
3 място |
ЕП - юноши "Варшава 2011" |
кат. 100 кг - св.стил |
2 място |
МТ "Флац 2011" (Австрия) |
Дата и място на раждане: |
1 място |
МТ "Кошице 2011" (Словакия) |
16.05.1994 г. , гр. Бургас |
|
|
|
|
|
Личен треньор: Николай Милков |
|
|
В момента се състезава за клуб: |
|
|
"Черноморец - св. борба" |
|
|
|
|
|
|
|
НАЙ-ДОБЪР ТРЕНЬОР ЗА 2011 Г. |
|
|
|
|
|
Симеон Щерев - треньор свободна борба - мъже и жени |
|
|
|
Постижения: |
|
|
Станка Златева - световна шампионка Истанбул'11, 3 място ЕП Дортмунд'11 |
Радослав Великов - сребърен медалист "Истанбул'11" |
Леонид Базан - 2 място ЕП Дормунд'11, 5 място СП Истанбул'11 |
Анатоли Гуйдя - 3 място ЕП Дортмунд'11 |
Тайбе Юсеин - 2 място ЕП Дортмунд'11 |
|
|
|
|
|
Отборно трето място по свободна борба на Европейска Купа "Москва 2011" |
|
|
|
|
|
|
Братан Ценов - старши треньор на националния отбор по класическа борба - мъже |
|
Постижения: |
|
|
Елис Гури - световен шампион Истанбул'11, 3 място ЕП Дортмунд'11 |
Иво Ангелов - 2 място ЕП Дортмунд'11, 3 място СП Истанбул'11 |
Христо Маринов - 3 място ЕП Дортмунд'11 |
|
|
|
|
Отборно трето място по класическа борба на Европейска Купа "Москва 2011" |
|
|
|
|
|
|
Рахмат Сукра - старши треньор на националния отбор по свободна борба - юноши и кадети |
|
Постижения: |
|
|
Георги Вангелов - 2 място СП (юноши) Букурещ'11 |
Мирослав Киров - 3 място СП (юноши) Букурещ'11 |
Мариян Тодоров - 3 място ЕП (кадети) Варшава'11 |
|
|
|
|
|
|
Добри Маринов - старши треньор на националния отбор по класическа борба - юноши |
|
|
|
Постижения: |
|
|
Станискав Кънев - 3 място СП (юноши) Букурещ'11 |
Николай Вичев - 3 място ЕП (юноши) Зренянин'11 |
|
|
|
|
|
|
Петър Касабов - старши треньор на националния отбор по борба - девойки |
|
|
Постижения: |
|
|
Тайбе Юсеин - световна шампионка (девойки) Будапеща'11, |
3 място ЕП (девойки) Зренянин'11 |
Джанан Манолова - 3 място ЕП (девойки) Зренянин'11 |
|
|
|
|
|
|
Сава Семков - личен треньор на Тайбе Юсеин |
|
|
|
Тайбе Юсеин - световна шампионка (девойки) Будапеща'11, |
3 място ЕП (девойки) Зренянин'11 |
2 (жени) място ЕП Дортмунд'11 |
|
|
|
|
|
|
Стоян Добрев - личен треньор на: |
|
|
|
Елис Гури - световен шампион Истанбул'11, 3 място ЕП Дортмунд'11 |
Иво Ангелов - 2 място ЕП Дортмунд'11, 3 място СП Истанбул'11 |
Христо Маринов - 3 място ЕП Дортмунд'11 |
|