17.10.2011
Борец от Ловеч спечели близо 90-килограмов коч на традиционния събор на село Селановци. Родното място на световния и европейски шампион при класиците Николай Гергов събра в събота мало и старо на народни борби.

"26 деца имаше само от Селановци. Отделно дойдоха 40 малчугани от други клубове. Стана истински празник", сподели за "Стандарт" Гергов, който е основен организатор. Голямо шоу спретнаха и състезателите по канадска борба. На открита сцена на площада се проведе петия международен турнир. Красимир Костадинов от Тутракан стана абсолютен шампион. Многобройна агитка и много любопитни погледи следяха как сили мерят шампионите от България и Румъния. Паралелно със състезанието тече и фестивалът "Кукурузени усмивки", който събира участници от няколко врачански общини. Селановци вече има и нов параклис, който беше открит в центъра.

Традиционни народни борби се състояха и на централния площад във Вълчедръм, където се струпа множество зяпачи от района и София. Софийската агитка водеше Димитър Ангелов - Дучето. Турнирът бе организиран от общината по повод празника на града. На тепиха се сменяха борци от различни възрасти. В двата кръга победители се оказаха 42-годишният Цветан Енчев от клуба на ветераните на ЦСКА и 17-годишният Пламен Иванов от Монтана. Предварително обявеният коч за победителя не бе докаран. Спонсорът на турнира - бизнесменът Пламен Младенов, обяви, че животното сега има много важна работа, поради което дава на победителите левовата му равностойност. На тепиха сила и майсторство демонстрираха и състезатели по борба от спортен клуб "Слава" в Монтана. Младите надежди бяха аплодирани горещо от публиката.