Регламент и заявки за Балканското първенство в Сараево
- Петък, 13 Юли 2018
РЕГЛАМЕНТ
ЗА УЧАСТИЕ НА СЪСТЕЗАТЕЛИ И СЪСТЕЗАТЕЛКИ ПО СВОБОДНА И КЛАСИЧЕСКА БОРБА МОМЧЕТА И МОМИЧЕТА/КАДЕТИ И КАДЕТКИ В БАЛКАНСКО ПЪРВЕНСТВО,
ГР. САРАЕВО – 7-9.09.2018г., БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА
Всеки клуб по борба, желаещ да изпрати представител за участие в първенството следва да подаде писмена заявка по e-mail в БФ Борба до 23.07.2018 г.
Право на участие имат двама състезатели от страна в теглова категория.
В случай, че в една и съща категория бъдат заявени повече от двама състезатели ще бъдат избрани тези, които са с най-добро класиране на ДЛОШ за момчета и момичета/кадети и кадетки през 2018 г. Всяко класиране носи предимство за категорията, в която се заявява. Предимство се признава само на шампионите! Желаещите да се състезават в по-горна възрастова група ще се допускат в случай, че има свободно място в желаната категория.
Според регламента на домакините всеки участник трябва да заплати 70 евро на човек на ден – минимум три дни (210 EUR).
БФ Борба осигурява:
Транспорт (София-Сараево-София)
Участието на медалистите от Европейското първенство за момчета
Треньорите станали шампиони на ДЛОШ момчета и момичета
Кадетите и кадетките ще бъдат водени от националните треньори
Всеки участник е необходимо да притежава:
- Валиден задграничен паспорт.
- Декларация от двамата родители за пътуване в чужбина.
- Кадетите – валиден лиценз на UWW за 2018 г. (50 EUR, снимка, паспорт, медицински сертификат на бланка на UWW)
Право на участие:
Момчета и момичета – родени 2003 и 2004 г. (2005 с медицински сертификат и разрешение от родителите)
FS/GR: Категории – 34-38, 41, 44, 48, 52, 57, 62, 68, 75, 85 кг;
WW: Категории – 29-33, 36, 39, 42, 46, 50, 54, 58, 62, 66 кг;
Кадети и кадетки – родени 2001 и 2002 г. (2003 с медицински сертификат и разрешение от родителите)
FS/GR: Категории – 41-45, 48, 51, 55, 60, 65, 71, 80, 92, 110 кг;
WW: Категории – 36-40, 43, 46, 49, 53, 57, 61, 65, 69, 73 кг;
Състезанието е без толеранс.
Програма:
6 септември – Пристигане на делегациите
12.00 ч. – Заявки по категории за момчета и момичета
16.00-17.00 ч. – Съдийска конференция
18.00-18.30 ч. – Техническа конференция
18.30-19.00 ч. – Жребий момчета и момичета (FS, GR, WW) – всички категории
7 септември
07.30-08.15 ч. – Мерене момчета и момичета (FS, GR, WW) – всички категории
10.00-15.00 ч. – Елиминации и репесжаи – момчета и момичета (FS, GR, WW) – всички категории
12.00 ч. – Заявки по категории за кадети и кадетки
15.00-15.30 ч. – Жребий кадети и кадетки (FS, GR, WW) – всички категории
17.30-18.00 ч. – Официално откриване
18.00-20.30 ч. – Финали – момчета и момичета (FS, GR, WW) – всички категории
8 септември
07.30-08.15 ч. – Мерене кадети и кадетки (FS, GR, WW) – всички категории
10.00-15.00 ч. – Елиминации и репесажи – кадети и кадетки (FS, GR, WW) – всички категории
12.00 ч. – Заявки за отборни срещи по категории за всички стилове и възрасти
18.00-20.30 ч. – Финали – кадети и кадетки (FS, GR, WW) – всички категории
9 септември
09.00-13.00 ч. – Отборни срещи за всички възрасти и категории
Момчета FS – 41, 48, 52, 57, 62, 68, 75 кг (7 категории)
Момчета GR – 41, 48, 52, 57, 62, 68, 75 кг (7 категории)
Момичета – 36, 42, 46, 50, 54, 58, 62 кг (7 категории)
Кадети FS – 48, 55, 60, 65, 71, 80, 92 кг (7 категории)
Кадети GR – 48, 55, 60, 65, 71, 80, 92 кг (7 категории)
Кадетки – 43, 49, 53, 57, 61, 65, 69 кг (7 категории)
Отпътуване на делегациите