3 dudova1Двукратната европейска шампионка Биляна Дудова ликува с титлата и на държавното първенство по борба в Ловеч. В най-интригуващия финал състезателката на „Юнак Локомотив” (Русе) победи друга националка Евелина Николова („НСА - Академик”), носителка на три медала от големи първенства при жените, с 5:4 и триумфира при 57-килограмовите. Биляна взе и приза за най-резултатна състезателка.
През май Дудова спечели европейската титла при жените, а по-рано този месец взе златото и на шампоната на континента при жените до 23 години.

Тайбе Юсеин („Левски”) също бе без конкуренция. Еврошампионката ликува в категория до 62 кг, след като записа 4 победи, но реално направи само една борба, а останалите три нейни съпернички не се качиха на тепиха. В единствената схватка Тайбе победи Цветомира Стефанова с технически туш. Юсеин бе обявена и за най-технична състезателка на първенството.

1 taybeВ категория до 72 кг титлата спечели Елис Манолова, която се състезава за Азербайджан. Нейната сестра Джанан Манолова пък взе среброто при 65-килограмовите. В тази категория със златото ликува София Георгиева („Левски”), която по-рано този месец спечели сребро на европейското до 23 г. в Истанбул.

Първа титла в борбата заслужи Мария Оряшкова. Деветкратната европейска шампионка и четирикратна №1 в света по самбо бе убедителна в тежка категория до 76 кг, като постигна три победи с туш – над Красимира Панчева, Радина Азменова и Мирослава Велинова. По-рано този месец Оряшкова, която се бори за „Юнак Локомотив” (Русе), направи впечатляващ дебют на европейското в неолимпийските стилове борба в Зренянин (Сърбия), като спечели 6 медала, от които 4 златни и два сребърни.

С отборната титла ликуваха състезателките на „Юнак Локомотив” (Русе), следвани от „Левски” и „НСА - Академик”.

При мъжете националите бяха без конкуренция и във финалите на класическия стил. 06 ivo angelov1
Световният и европейски шампион от 2013-а Иво Ангелов не даде шанс на Никълъс Сулев – 8:0 и триумфира с титлата при 63-килограмовите. Златният медалист от Евро 2017 Тарек Абделслам пък победи Йоан Димитров с 4:1 и триумфира в категория до 87 кг. Даниел Александров (82 кг) и Николай  Байряков (97) пък ликуваха безапелационно с титлите в своите категории. 38-годишният ветеран Владислав Методиев спечели титлата без борба при най-тежките до 130 кг, след като съперникът му не излезе на тепиха.

Отборната титла спечелиха борците на „Ботев 93” (Враца), следвани от „Левски”и „НСА - Академик”.

Призът за най-резултатен състезател  получи Захари Зашев, а за най-техничен бе обявен Стоян Кубатов.

Утре започва надпреварата в свободния стил при мъжете.