12 bayrakov5Борците ни в класическия стил победиха клубния отбор "Иран Тосех" на турнира "Тахти къп" в Иран.

Нашите се наложиха с 5:3. Победи записаха Константин Стас (66 кг) с 4:1, Росиан Дермански (75 кг) с 3:0, Тарек Мохамед (80) с 8:0, Николай Байряков (85 кг) с 11:0 и Пламен Ташев (98 кг) с туш.

Така нашите приключиха на второ място в групата след първия състав на домакините, от който вчера нашите паднаха достойно с 3:5.

В надпреварата стартираха 36 отбора. Днес са полуфиналите, за които се класираха само победителите в групата и финалите. След това ще бъде обявено и крайното класиране.

Това бе и първо състезание за националите ни този сезон, водени от старши треньора Армен Назарян и неговия помощник Бисер Георгиев.

В началото на февруари борците ни ще стартират на държавното първенство в София.