Мариела Желякова завърши пета на европейското за кадетки в Стокхолм.

В кат. до 46 кг тя загуби мача за бронза от италианката Тереза Лумия с 0:6. Българката започна с туш срещу Атина Гигицоглу (Гърция), а на четвъртфиналите бе спряна от бъдещата финалистка Лиса Ерсел (Германия) с 2:4.

Ден по-рано пето място заеха Сезен Белберова (56 кг) и Сийка Иванова (65 кг).

Останалите ни представителки днес не стигнаха до спора за отличията.

В кат. до 40 кг Мерал Зиберова стартира с туш срещу Ебба Соедеркист (Швеция), а на четвъртфиналите загуби със същия резултат от Яна Ершова (Русия) и отпадна.

При 52-килограмовите Таня Тенева започна с победа срещу Татяна Паулова (Беларус) - 4:2, но претърпя поражение от рускинята Дария Герасимова с 0:4, която я изтегли в репешажите. Там обаче Тенева загуби инфарктно от шведката Ида Джонсън с 3:3 и отпадна.

В кат. до 60 кг Йоана Маринкова стигна до четвъртфиналите, където бе спряна от рускинята Кристина Микнева - 2:3. Преди това националката записа две победи - срещу хърватката Деа Брезеу с 6:0 и шведката Нани Йенсон с 8:0.

През уикенда са схватките в класическия стил.