belt wrestlingБорците ни в неолимпийските стилове станаха отборни шампиони на европейското в Зренянин (Сърбия).

Тимът спечели общо 27 отличия, от които 9 титли, 7 сребърни и 11 бронзови медала в конкуренцията на над 90 състезатели от 15 страни.

С най-много медали си тръгна Мария Оряшкова – шест, от които 4 златни и два сребърни. Миналия месец Оряшкова ликува с девета европейска титла в самбото, а за това първенство имаше за подготовка едва няколко дни. Въпреки това опитната състезателка бе безапелационна, като по пътя към отличията трябваше да преодолее и 135-килограмова грузинка, направи и общо 20 срещи.
Оряшкова ликува два пъти с абсолютна титла в борбата с колани (белт рестлинг) в свободния и класически стил, веднъж в кат. до 70 кг, както и в стил казах куреш, където шампиони станаха още Галя Иванова (55 кг), Магдалена Върбанова (60), която игра с травма в лакътя, както и Изабел Христова (65).

При мъжете Станимир Чернев (80 кг) тримуфира с титли на белт рестлинг в класическия стил и взе бронз на свободния.
Отборът бе воден от старши треньора Петър Дойнов и помощника му Мариян Бияндов. А участието на отбора бе осигурена belt wrestling1с подкрепата на община Челопеч и кмета Алекси Кисяков.